Partnerzy firmy refleksologia

Czym jest refleksologia, co oznaczają tajemnicze receptory na dłoniach i stopach i w jaki sposób ich uciskanie może wpływać na nasze zdrowie?

Refleksologia zwana jest inaczej terapią zonową i jest zaliczana do medycyny holistycznej. Opiera się na umiejętnym uciskaniu konkretnych miejsc na stopach, dłoniach , twarzy oraz uszach. Miejsca te nazywa się refleksami. Uciskając dane punkty, można poprawić ogólne samopoczucie i wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu.

Nie ma większych przeciwwskazań do stosowania refleksologii, prawidłowe wykorzystywanie jej poszczególnych technik nie powoduje skutków ubocznych. Jest metodą bezinwazyjną, w związku z tym może być z powodzeniem stosowana u osób w różnym wieku, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Refleksologia daje najlepsze efekty, jeśli korzysta się z usług doświadczonego refleksologa. Długość oraz częstotliwość zabiegów refleksologii jest zależna od indywidualnych potrzeb pacjenta. W wielu przypadkach wystarczająca okazuje się być refleksologia przeprowadzana raz w tygodniu.

Strony przedastawiające więcej informacji o refleksologii:

Kraków – Refleksologia-krakow.pl

Warszawa – Refleksologia-warszawa.pl